Blush

Blush/ washed pink/ pale pink/ dusty pink/ dusty rose/ old rose/ copper blush/ nude - pod takimi nazwami można go spotkać w internecie, na paletach kolorystycznych, na tablicach inspiracji. Jak by go nie nazwać, jest po prostu odcieniem różu, w lekko przybrudzonej, zneutralizowanej wersji. W codziennym otoczeniu to kolor zasuszonych róż, kwitnących wiśni, mlecznego koktajlu truskawkowego, peoni, lodów malinowych. To bezpieczny, niekontrowersyjny kolor. W modzie kojarzy mi się bezpośrednio z markami miu miu i acne studios.

50f6fc2661f0e92d041a78bae813fa6aMarta Guzowska_lifestyle blog_blush_inspiracja pinterest

Ten kolor mnie ostatnio intryguje i inspiruje. Ale muszę widzieć go w chłodnym otoczeniu innych kolorów i materiałów, żeby mógł mi się naprawdę podobać. Połączenia z beżami, szarościami, czernią i bielą, z naturalną zielenią roślin, z ciemnym odcieniem jeansu, a w wersji odważniejszej z czerwienią, kolorem wina lub śliwki - są moimi ulubionymi i jedynymi dopuszczalnymi. Lubię go na spranym lnie, chropowatej wełnie, jedwabiu, prążkowanej bawełnie, a we wnętrzach na tle betonu, monochromatycznego wystroju, surowego, starego drewna. Nie lubię go w zestawieniu z koronkami, tiulem, na dopasowanych, kobiecych krojach ubrań; w towarzystwie złota i modnej miedzi jest dla mnie zbyt strojny i bogaty.

Specjalnie na potrzeby tego posta przygotowałam swoją tablicę inspiracji na Pintereście, na której zestawiłam 300 obrazów, gdzie motywem przewodnim jest wspomniany zneutralizowany, bezpieczny, złamany odcień różu. Każdy z tych obrazów mi się podoba i może być jasną definicją mojego gustu.

Poniższe zdjęcia relacjonują w skrócie dzisiejszy poranny spacer po Poznaniu. Jak zwykle leniwy, z czasem na przyglądanie się detalom. Mając w kreatywnej części umysłu pomysł na dzisiejszy post - założyłam ulubioną jedwabną bluzkę w przewodnim kolorze. A w miejskiej przestrzeni wypatrywałam pudrowych motywów. Tematyczne spacery fotograficzne sprawiają mi dużo satysfakcji - patrzenie na otoczenie staje się niezwykle efektywne, a zdjęcia efektowne!

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_12 Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_11

bluzka COS | jeansy Levi's 501 | torba Zofia Chylak | baleriny COS

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_main

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_Poznań-11

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_Poznań-10

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_Poznań_9

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_Poznań_8

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_7

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_Poznań_pink Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_6

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_brunch box_poznań

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_5

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_4 Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_3

Kupno koktajlu owocowego pod kolor bluzki - nie jest u mnie niczym niezwykłym...

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_2

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_ciastkarnia Poznań

Marta Guzowska_lifestyle blog_zofia Chylak_torebka

Marta Guzowska_lifestyle blog_blush_stylizacje i inspiracje_1

W początkowym akapicie zwróciłam uwagę na dwie duże światowe marki, które kojarzą mi się z ulubionym różem. Nie są dla mnie dostępne cenowo. Na naszym rynku to marka COS jest dla mnie mistrzem w wykorzystaniu tego koloru na ubraniach. Tak wielu porządnych, prostych, minimalistycznych, nie "za słodkich" ubrań nie widziałam nigdzie. W ostatnich miesiącach kupiłam w tym sklepie trzy rzeczy, które pojawiły się już na blogu. Trzymam się zasady, że nie noszę ich jednocześnie i zestawiam z bezpiecznymi klasykami. Poniżej zestawienie tych stylówek, które również mi mają udowodnić, że różowy da się nosić :)

0316630002_0_6 800DSC_8674a532

0328013005_0_6 800DSC_8169a532

0385832002_0_6 80020160714_124618

Zdjęcia katalogowe COS.