Gdzie kupuję kulturę – ulubione księgarnie

W Poznaniu działają dwie księgarnie, którym jestem wierna i oddana bez reszty. Od kiedy je poznałam - każda inna nie sprawia mi pełnej radości, wydaje się być zupełnie przeciętna. A ja tak lubię, gdy mnie coś weźmie i bezlitośnie zachwyci! Dlatego po książki chodzę do...

Bookarest

Jeden ze stałych punktów docelowych podczas wizyt w Starym Browarze. To zdecydowanie coś więcej niż księgarnia! Mój Chłopak uważa, że mogłabym tu mieszkać. A On zna mnie dobrze. Design w wystroju, w połączeniu z wyselekcjonowanym niszowym książkowym asortymentem i kawiarnianym przytulnym kątem, składa się na miejsce idealne. Na półkach króluje design, sztuka, kultura i pozycje o różnorodnych stylach życia. Dużo biografii, dużo znanych nazwisk, dużo trudnych słów, dużo kolorów, dużo obrazów, dużo zagranicznych, trudno dostępnych pozycji. Nie ma tu miejsca na przeciętność. Każdą książkę, którą dotknę - chcę mieć! Tak kiedyś będzie wyglądała moja domowa biblioteka. Bookarest prowadzi sprzedaż internetową, ale przez monitor wygląda jak każdy inny sklep w sieci. Jego klimat trzeba wchłonąć stojąc w czterech ścianach, pomiędzy tymi wszystkimi wyjątkowymi tytułami!

Lokalizacja: Poznań, Stary Browar, Atrium poziom 0

DSC_9098a800Marta <3 design

DSC_9106a800

DSC_9093a532DSC_9097a532

DSC_9109a800

DSC_9123a800

DSC_9121a532

U nas zawsze czarno-biało.

DSC_9153a

 

 

Skład Kulturalny

To druga, znana mi, księgarnia doskonała. Na jej półkach królują wyselekcjonowane zasoby książkowe, których nie znajdę w żadnej sieciówkowej księgarni, dużo niszowych publikacji, w tym obszerny asortyment najpiękniejszych książek dla dzieci, jakie widziałam. Poza książkami, tymi najlepszymi, Skład Kulturalny może poszczycić się kolekcją unikalnych plakatów i pocztówek, w retro, hipsterskim, kulturalnym klimacie, w tym na przykład - kultowymi (!) plakatami, których autorem jest poznański grafik i malarz - Ryszard Kaja. Na pewno je kojarzycie! Seria nosi nazwę PLAKAT-POLSKA i symbolicznie przedstawia miasta i charakterystyczne miejsca Polski (patrz zdjęcia poniżej ↓ lub link powyżej ↑). Ja kupiłam tu filmowy plakat Coffee and Cigarettes oraz pocztówkowy rozmiar Ustki i Leszna z w/w serii, które czekają w białych ramkach na finalną aranżację ścian w domu.

Lokalizacja: Poznań, Galeria MM, ul. Święty Marcin

DSC_8925a532DSC_8935a532

DSC_8928a800

DSC_8933a800

coffee and cigarettesMarta Guzowska_lifestyle blog_księgarnie_plakaty_Kaja_Ustka_LesznoDSC_8932a800

Tę żółciutką zabrałam ze sobą do domu ostatnim razem.

DSC_8946a800

DSC_8952a800

DSC_8964a800

Jeśli znacie wyjątkowe miejsca tego typu - napiszcie mi, proszę - odwiedzę je na pewno! Moja żądza wartościowych, ładnych miejsc, z nieprzeciętnym pomysłem w podtekście, nie maleje. A jeśli ja znajdę coś równie dobrego - zaktualizuję ten wpis. Do usłyszenia!