501® Shorts | Toskania

Ubiegłoroczna wakacyjna podróż do Włoch rozkochała mnie do granic możliwości w tym nieznanym wcześniej kraju. A samodzielna podróż autem znów utwierdziła w przekonaniu, że ta forma poznawania świata jest łatwa, przyjemna i bardzo satysfakcjonująca. Podczas podróży spaliśmy w górskim miasteczku, w gwarnej Florencji i na toskańskiej wsi. Wybierając się na południe Europy samochodem warto było wykorzystać fakt komunikacyjnej niezależności i zatrzymać się choć na chwilę z dala od głównych tras i dużych miast. Zamiast klasycznych hoteli i pensjonatów na część wakacji wybraliśmy więc mały prywatny domek na toskańskim wzgórzu. Brzmi nierealnie i sielankowo <3 Ale jest łatwiejsze do zrobienia niż się wydaje. My swoje noclegi zarezerwowaliśmy przez Airbnb. Ofert było tak dużo, że musieliśmy wdrażać niezliczone kompromisy przed ostatecznym wyborem idealnej lokalizacji. Padło na klasyczny kamienny dom wśród pól i winnic, z cyprysową aleją, z podwórkiem, gdzie rośnie lawenda, zewnętrznym basenem i panoramicznym widokiem - co w Toskanii wcale nie jest trudne do znalezienia :) PS Rejestrując się w serwisie Airbnb przez mój link - otrzymacie 65 zł zniżki na swoją pierwszą podróż. W drogę!

Marta Guzowska Toskania airbnb 2Marta Guzowska Toskania Airbnb 1

Link bezpośrednio do gospodarza: tutaj

Zachód słońca w Toscanii_Marta Guzowska blog

Takie tam, na podwórku.

2015.06_008

2015_toskania_014 1200

2015_toskania_083 800

2015.06_007

Życie w chatce na wsi, długie godziny jazdy po wzgórzach między małymi włoskimi miasteczkami, zakupy warzyw i parmezanu na lokalnym targu, wieczorny grill, nocne przesiadywanie na tarasie i degustowanie tanich win...

2015.06_009

2015.06_010

kolaż basics Marta GuzowskaWakacje pozwalają na wszystko, ale tylko w wygodnych ciuchach!

Nie znalazłam dla siebie lepiej pasujących szortów jak 501 Levis'a. Rok temu byłam posiadaczką dwóch par, w których przetrwałam wakacje. Niebieskie - sklepowe, białe zrobione z kupionych w lumpeksie 501-ek, którym bezlitośnie obcięłam nogawki. Dopakowanie do walizki kilku bazowych koszulek w paski, rzymianek i kapelusza dało możliwość stworzenia zestawów pasujących do siebie w każdej konfiguracji, bez minuty zastanawiania przed założeniem. Uwielbiam taki bezmyślny, swobodny wakacyjny tryb!

2015.06_012

Bransoletki z rzemyków i zmywalne tatuaże - od dziecka kojarzą mi się z wakacjami.

2015.06_011

zdjęcia Kinga i Marcin Malinowscy www.whiteberry.com.pl | białe jeansowe szorty Levi's 501 lumpeks + diy | kapelusz H&M | bransoletki rękodzieło | Samantha Pleet via Tk Maxx (dostępne też tutaj: link)