Blue silk

Wychowałam się wśród kreatywnych kobiet ze świetnym gustem. Mamusia od dziecka opowiadała mi o rodzajach materiałów i przewadze bawełny, lnu, jedwabiu nad sztucznymi mieszankami, babcia wiecznie przerabiała ubrania pod kolejne dzieci i wnuki (w tym swetry z gryzącej wełny, które w rodzinie tylko ja uwielbiałam nosić...). Intensywnie szyły, haftowały, ozdabiały, tworzyły perełki z niczego. W mojej szafie ciągle wiszą egzemplarze uszyte przez ich rączki. Mają dziesiątki lat i niezmiennie świetną formę. To dowód, że jakość się nie starzeje (i że sentymentalność Marty jest bardzo duża!). Byłam niezwykle podatna na ich lekcje - dzięki temu mam dziś wysoką świadomość jakości i rosnącą chęć otaczania się tylko najlepszymi materiałami. Nie jest to szczyt burżuazji, co za chwilę udowodnię...

One nauczyły mnie jednocześnie doceniania i dawania drugiego życia używanym przedmiotom. Do dziś dzielimy się łupami z pchlich targów, lumpeksów i rozwodzimy nad szlachetnością ubrań upolowanych w takich miejscach za najmniejsze pieniążki. Im jestem starsza, tym bardziej bawi mnie szukanie takich skarbów. Im jestem starsza, tym bardziej wściekam się też  na zawyżone stawki za porządne ubrania.

Jednym z moich ulubionych lumpeksowych prezentów ostatnich miesięcy jest koszula uszyta ze 100% jedwabiu w pięknym błękitnym kolorze. To męski egzemplarz w małym rozmiarze, który przybrał formę modnego oversize na moich ramionach. Za tę przyjemność Mamusia zapłaciła... 50 gr.

Ze zdjęć emanuje doskonała jakość materiału! Koszula zdominowała kadry. Nie trzeba było ubarwiać nas żadnym dodatkiem. Jej krój nie ma szans się zestarzeć. A kolor jest na podium moich ulubionych. Ideał!

Fajna, nie?

DSC_5160

DSC_5178 800

DSC_5189 1200

DSC_5198 1200

bb

DSC_5287 800

DSC_5308 1200

DSC_5390 1200

Marta Guzowska schody wpis blue silk

DSC_5371 800

jedwabna koszula Marta Guzowska

DSC_5393 1200

DSC_5415 800

zdjęcia Magdalena Piechota www.magdalenapiechota.com | make up Eliza Michalczyk | miejsce Qbik Loft Aparts  | koszula lumpeks | jeansy Zara | szpilki Primamoda