Bluzka z odkrytymi ramionami (shoulderless blouse)

Bluzki i sukienki z odkrytymi ramionami to jeden z trendów bieżącego sezonu SS 2015. Od kiedy kładę duży nacisk na świadomą konsumpcję, spójność w wyborze ubrań, usystematyzowanie zasobów szafy, wypracowanie swojego stylu - nie przepadam za słowem 'trend'. Ma narzucający się charakter.

Szczęśliwie nauczyłam się mu nie ulegać, a stanowczo wybierać jedynie te pierwiastki, które w sposób kompletny do mnie pasują. Szerokiego hiszpańskiego dekoltu w stylu carmen nigdy nie miałam w swojej szafie, ale szybko poczułam, że jest stworzony dla mnie. To jedna z tych rzeczy, które dobrze robią kobiecemu wizerunkowi. W sposób nienachalny i nieoczywisty eksponują właściwe fragmenty ciała, skupiają na nich spojrzenia. Bardzo to lubimy!

Cienki jeans, stuprocentowa bawełna, prosty krój, błękitny kolor - to cechy kwalifikujące ubranie jako MOJE.

Poniższe obrazki to codzienny, letni wizerunek Marty. Tym razem, zamiast białego T-shirta, do starych szortów Levi'sa i ulubionych skórzanych sandałków, dołączyła błękitna bluzka z odkrytymi ramionami <3 (tworząc tym samym jeansowy total look - kolejne, kochane przeze mnie zestawienie). W miejskiej scenerii wybrałabym do tej bluzki raczej cygaretki albo jeansową, ołówkową spódniczkę za kolano, zamiast spodenek. Tak w myśl zasady, że stosownie jest odkrywać tylko jedną część ciała - albo ręce albo nogi - dzięki czemu unikniemy dosłownego, wulgarnego wrażenia. Ale jeśli mamy wakacje, temperatura przez całe tygodnie nie spada poniżej 30 stopni, nie mamy żadnych formalnych spotkań w planie, a naszym jedynym planem dnia jest spacer i kupno malin na targu - to chyba można lekko nagiąć te stosowne zasady... ;)

Plener_009

Plener_002

Plener_001

Plener_007

Plener_006

Plener_005

Plener_008

Plener_013

Plener_010

Plener_016

Plener_017

Plener_011

Plener_018

Plener_012

Plener_022

Plener_020

Plener_024spodenki: Levi's 501  | sandałki: Samantha Pleet for Wolverine via Tk Maxx (dostępne też tutaj: LINK) | bluzka: Mango

Zdjęcia: Kinga i Marcin Malinowscy whiteberry.com.pl