Bodrum. Sukienka w paski na lato.

Bodrum jest tego typu kurortem, którego tacy turyści jak ja nie lubią. Na szczęście tylko na pierwszy rzut oka. Wysiadając na dużym dworcu autobusowym i kierując się w stronę portu, konieczne jest przejście przy stadach sprzedawców plastikowego badziewia. Później idąc wzdłuż deptaka przy porcie nie ominiemy restauracyjnych naganiaczy. A że nie znoszę wszelkiej handlowej nachalności to ciężko jest mi poczuć się zrelaksowaną na tego typu przechadzkach. Do chwili kiedy nie wejdzie się w wąskie uliczki starego miasta, zakazane podwórka i odległe wzgórza. Do chwili kiedy nie zobaczy się pierwszego dywanu wywieszonego na murze, do chwili kiedy nie przejdzie się między pobielonymi ścianami połączonymi pnączem tuż nad głową. Do chwili kiedy nie zobaczy się portu!

To właśnie port jest złotym punktem tego miasta, w moim bardzo subiektywnym odczuciu, oczywiście. Ale to już wiadome, że porty kocham bezkrytycznie i możecie mnie nie słuchać. Siedząc na promie mającym zawieźć nas na Kos, oddałabym wiele, żeby zamienić się na miejsca z załogami pięknych jachtów przepływających tuż obok. Skaliste wybrzeża, licznie wcięte w ląd zatoczki, zielone wzgórza - są tym co chciałabym oglądać z poziomu żaglówki na przeźroczystej tafli. Zdecydowanie bardziej niż spacerować po bazarach z torebkami Chanel i LV w cenie 15 euro za 3 sztuki... Nie, nie kupiłam żadnej.

Plener_001

Plener_003

Kto mnie nauczy robić takie węzełki? Joseph, kapitanie? ;-)

Plener_002

Plener_004

Plener_006

Taki tam portowy lifestyle. Zdjęcie z rybką zawsze w klimacie!

Plener_007

Nie powiedziałam jeszcze ani słowa o stylówce, a tą wyjątkowo lubię. Dwie poprzednie partie zdjęć zawierały codzienne, "robocze" wakacyjne ciuchy. Luźną różowo-niebieską bluzkę od lat zabieram na wszystkie wyjazdy i przez to zdjęcia ze wszystkich wakacji wyglądają podobnie.

Sukienkę Simple w cienkie prążki kupiłam z myślą o tym wyjeździe i od razu się polubiłyśmy. Po pierwsze - nieśmiertelne prążki idealnie pasują do nadmorskiego klimatu miejsca, a gruba, rozciągliwa bawełna daje pełne poczucie komfortu podczas zwiedzania. No i wygląda szlachetniej niż oliwkowe bermudki i koszulka polo...

Plener_009

Plener_008

Plener_010

Plener_011

Plener_012

Plener_014

Plener_015

Kto na bieżąco śledził mój instagram, ten wie, że miałam rozterkę między dywanem a chustą w temacie pamiątki z Turcji. Wybrałam chustę. A tak naprawdę to trzy. No bo jak w takim miejscu podejmować racjonalne decyzje?..

Plener_016

Plener_018

Plener_020

Od tej chwili zwiedzałam z papierową torbą w garści. Jak paniusia jakaś...

Plener_021

Plener_022

Plener_023

Plener_024

Plener_026

Plener_027

Plener_028

To drugi i środkowy sklep, który podczas naszego tureckiego tygodnia wzbudził szczere cudowne zakupowe emocje. Przy nich cała reszta wypadała raczej mizernie.

Co kupiłam? :)

Plener_029

Plener_030

Plener_031

Plener_032

Plener_033

Plener_034

Tak! Mam nowy kapelusz! Ten z dotychczasowych zdjęć był własnością Kingi.

Plener_035

Plener_036

Plener_037

Plener_038

Plener_040

Plener_041

Pancia wdrapała się na wzgórze z wiatrakami. Oj! Warto było! Zawsze śmiałam się z takich turystek... Ale przecież nie pojechaliśmy do tropikalnej dżungli, żebym musiała zakładać poliestrową koszulę, tylko zwiedzać cywilizowane miasto. Jestem usprawiedliwiona.

Plener_042

Plener_045

Plener_046

Plener_047

Plener_048

Team <3

Plener_049

Plener_050

Plener_051

Plener_053

Plener_054

Plener_055

Plener_056

No i najlepsze na koniec! Czy ja zawsze tak wyglądam jak jem?.. Byłam wtedy bardzo głodna, ale żeby aż tak rzucało się to w oczy?!

Pamiętacie zdjęcia z toruńskich przechadzek w pewną wiosenną sobotę (o tutaj!). Sprawdźcie jaką mam minę nad talerzem makaronu na jednym z ostatnich zdjęć postu... Kinga! Marcin! Żadnych zdjęć z jedzeniem więcej! :D

A na marginesie - najlepszy turecki kebab i tak jest w Poznaniu! Kropka.

Plener_057

Plener_058

sukienka w paski: Simple | torba: Badura | sandały: z włoskiego bazarku - prezent od Mamusi <3 | kapelusz: jakiś turecki sklep

Zdjęcia: Kinga i Marcin Malinowscy www.whiteberry.com.pl