Kwiecista koszula Wólczanka

Kupiłam piękną koszulę. W kwiaty. Na zimę. Musiałam zrobić coś odświeżającego swojemu wizerunkowi, bo umarłabym z szarego przygnębienia.

Nie jest dobrze. Ciepłolubne istoty jak ja, które w dodatku mają ambicje pisania blogów, o tej porze roku doświadczają sporych kłopotów z plenerami zdjęciowymi.

Dwa lata temu, kiedy zaczynałam prowadzić tę stronę, wydawało mi się, że poświęcenie związane z zimowymi zdjęciami jest wpisane w ten zawód. Dziś wiem, że żadna czynność, która wywołuje mój dyskomfort, której nie czuję całym sercem, nie jest warta mojego poświęcenia. Pomijając nawet fakty, że 1) pozowanie na mrozie w wiosennych rzeczach to w języku dorosłych nieodpowiedzialność i 2) że to abstrakcja niezwiązana z moim naturalnym stylem życia. A ja nie chcę tu odgrywać barwnych przedstawień, tylko pokazywać atrakcyjne punkty z mojego realnego życia. Tak więc - jeśli będę miała ochotę na zimowy plener to wyłącznie w futerku/puchówce/czapce i rękawiczkach, żeby czuć się swobodnie i naturalnie, a jeśli zechcę zrobić sobie zdjęcia w kwiecistej koszuli, to nie zamierzam opuszczać do tego wnętrza.

Sama śledzę tylko te blogi, których autorki wydają mi się naturalnie pasować do otaczających je realiów, które dysponują pojęciem sezonowości, które umieją odnaleźć się w różnych okolicznościach, których stroje pasują do sytuacji.

photofacefun_com_1483525233photofacefun_com_1483525491

Stary Browar to moje najulubieńsze miejsce w Poznaniu. Jestem w nim na tyle często, że stał się moim naturalnym tłem. O tej porze roku ze względu na małą ilość światła i niewygodne warunki atmosferyczne, naturalnie szukam atrakcji znajdujących się pod dachem i korzystam z nich do znudzenia. Wiosną będę celebrować kwieciste plenery pod gołym niebem.

Bookarest - jedna z najfajniejszych księgarni w Poznaniu - jest niezastąpiony o tej porze roku! Tu spędzamy sporo szarych godzin w jesienno-zimowym sezonie. Posiada kawiarniany kącik. Jest miło, przytulnie, pachnie kawą, a otoczenie stanowią najwyśmienitsze książkowe wydania. Dopóki nie będę miała takiego kąta w domu - nie potrafię wyobrazić sobie lepszego miejsca. Do siedzenia z gorącym kubkiem, oglądania albumów, robienia zdjęć, marzeń... Tu regularnie kupuję kulturę.

photofacefun_com_1483524277photofacefun_com_1483525694

photofacefun_com_1483524444

photofacefun_com_1483524627

photofacefun_com_1483524542lakier Chanel Le Vernis 595 Rouge Moire

photofacefun_com_1483524824W kwiecistej koszuli, na gorącej czekoladzie można przeżyć nieznośnie długie wieczory...

Ta kobieca, delikatna bluzka to tylko akcent do mojego codziennego uniformu, dla pobudzenia weselszych nastrojów. Moja baza pozostaje nietknięta - mam na sobie levisy, wygodne botki i ulubioną pojemną torbę - te stałe ulubione elementy zapewniają mi znany komfort.

Kwiaty przemycane z letnich ubrań to obecny zimowy trend. Motywy kwiatowe tego sezonu różnią się od letnich wzorów kolorem tła. Latem kwiatki towarzyszą bieli, pastelom, ciepłym jasnym kolorom, a jesienią i zimą uzupełnia je szlachetna czerń i granat. Podoba mi się!

photofacefun_com_1483524713photofacefun_com_1483525087Makijaż Estee Lauder

photofacefun_com_1483523827