Marynarka w kratkę

Czasem tak niewiele potrzeba mi do szczęścia, że sama się sobie dziwię. Marynarka w kratkę, którą przyniosłam do domu ze smutnego lumpeksu, sprawia, że od kilku tygodni czuję się wygraną tej jesieni. I choć kolejny rok z rzędu nie zapracowałam, żeby bawić się z koleżankami-blogerkami na fashion weekach, to mam wysokie poczucie, że wygrałam z nimi starcie na trendy. Na pewno starcie w kategorii kto wyda najmniej na modne ciuchy.

marynarka w kratkę_Marta Guzowska_4

Jeśli nie wiesz, o co mi chodzi, to spieszę wyjaśnić. Marynarka w kratkę zdominowała trendy bieżacego sezonu. Szumnie wróciły na rynek marynarki, garnitury i płaszcze wprost kojarzone z latami 90-tymi i bizneswomen tamtego okresu. Modne są okrycia wierzchnie w wariancie przeskalowanym, wyglądające na wyciągnięte z szafy chłopaka - za szerokie ramiona, za długie rękawy nie są niczym ekstrawaganckim. Najmodniejsze jest okrycie utrzymane w szarej lub brązowej skali kolorystycznej. Tyle w skrócie trendowej teorii.

Na Pinterescie zebrałam tablicę inspiracji z tym motywem: klik Cały internet chodzi teraz w kraciastych ubraniach, więc nie trudno ocenić ten trend i zdecydować, czy chcemy w nim uczestniczyć.

Sama nie lubię przesady. I nie chodzę w rzeczach, które kojarzą mi się z przebraniem. Jeśli czuję się w czymś dziwnie, nienaturalnie, to wiem, że nie dam rady w tym wyjść na ulicę. Dlatego cieszę się bardzo, kiedy trendem staje sie klasyczny ciuch!

Marynarka w kratkę, jaką dziś sprzedają wszystkie sieciówki i noszą wszystkie blogerki, kupiłam w osiedlowym lumpeksie za dwa złote! Nieznana marka w niczym mi nie przeszkadza, jeśli na wewnętrznej wszywce znajduję "Pure Wool". Za duży rozmiar bez kłopotu podciągam pod trend oversize. I cieszę się doskonałym okryciem wierzchnim w cenie kartonu mleka.

Jeśli oversize przestanie mi się podobać - oddam ją do zmniejszenia krawcowej. Albo przerobię na poduszkę ;-)

Cieszę się bardzo z takich zakupów! Sama uwielbiam podglądać lumpeksowe zdobycze blogerek, więc postanowiłam częściej dzielić się swoimi.

W ogóle postanowiłam wszystko częściej.

Marta Guzowska_Poznań o świcie_blog o stylu życiaPoznań o świcie

marynarka w kratkę_Marta Guzowska_3

W tym poście:

  • marynarka w kratkę - 100% wełna - lumpeks 2zł
  • męski golf - kaszmir i bawełna - lumpeks 4zł
  • jeansy Zara Premium
  • zamszowe botki Vagabond
  • torebka Michael Kors

marynarka w kratkę_Marta Guzowska_2

marynarka w kratkę_Marta Guzowska_1

marynarka w kratkę_Marta Guzowska_5

W kontakcie!