Najlepsze śniadania w Toruniu – Moose Restaurant

Chyba o niczym nie pisałam na blogu częściej, jak o tym, że wielbię celebrowanie śniadań ponad wszystkie inne codzienne okoliczności. Nic w tej kwestii się nie zmienia, a dodałabym nawet, że nabiera mocy, gdy mogę się dzielić nimi z Miłością Życia. Charakter weekendowych rytuałów staje się jeszcze bardziej slow od kiedy uczymy się parzyć kawę w Chemexie. Pomijając teraz domowe rozwlekłe schematy - zdarza nam się wstać o świcie na spacer, kiedy miasto jest zupełnie puste (ten post), a po nim naturalnie porządnie zgłodnieć. Wtedy marzymy o śniadaniowni z prawdziwego zdarzenia, która zechce nas ugościć i nakarmić (o 8 w niedzielę naprawdę nie jest łatwo taką znaleźć). Na naszej drodze stanął ostatnio Moose Restaurant (nie tylko na drodze, ale też na wysokości zadania). I zrobił nam śniadanie, jakie najbardziej lubimy!

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_1

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_2

Kwestia wizualna ma dla mnie duże znaczenie. We wszystkim. Dlatego nie jest dla mnie ważne wyłącznie co jem, ale też gdzie jem. Ta restauracja jest stworzona pod moją estetykę! Dużo drewna, bieli, surowe i czarne akcenty, intymne oświetlenie, przestrzeń. Gdy wszystko gra - mogę się już tylko delektować wolno płynącym czasem...

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_3

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_4

Codziennie od 8! To wielki plus.

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_5

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_6

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_7

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_8

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_9

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_10

Pierwszy raz w życiu piłam latte z sojowym mlekiem. Uwielbiam takie eksperymenty, dla samej frajdy poznawania. Jednak pomimo uśmiechu na zdjęciu, stwierdzam, że nie jest to mój ulubiony smak, który ze mną zostanie na co dzień. Smakuje... zbyt roślinnie.

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_11

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_12 Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_13

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_14

Ideałem śniadania są dla nas słodkie posiłki serwowane na ciepło. Oczywistością jest, że trudno utrzymać te preferencje na co dzień (bo czasu za mało, bo składników nie ma w lodówce, bo kuchenka nie działa...), ale jak już mamy możliwości, to nawet przez chwile nie wahamy się, co zjemy. Placki, naleśniki, owsianka z miodem i owocami, tosty z konfiturą, świeże francuskie rogaliki z czekoladą - to nasi faworyci <3 Na śniadania sobie nie żałujemy!

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_15

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_16

Marta Guzowska_lifestyle blog_Moose Restaurant Toruń_17

Oddajemy Moose Restaurant naszą śniadaniową rekomendację!

Moose Restaurant, Rynek Nowomiejski 4, Toruń