Pokaż swój styl – książka blogerki o Instagramie

Aimee Song to jedna z najpopularniejszych blogerek świata. Magazyn "Forbes"umieścił ją na swojej liście 30 największych biznesowych talentów przed trzydziestym rokiem życia, a "The Business of Fashion" uznał za postać kształtującą światowy rynek mody. To daje wyobrażenie jej internetowej potęgi ;-) Współpracuje z najlepszymi markami, uczestniczy w najbardziej prestiżowych wydarzeniach branży, przemierza świat. Wszystko to na bieżąco dokumentuje i udostępnia w mediach społecznościowych oraz na blogu, kreując utopijny luksusowy styl życia, do którego wzdychają miliony jej fanów. A kolejne miliony nim gardzą.

Niedawno o swojej pracy influencerki napisała książkę, w której opowiedziała o technicznych aspektach osiągniętego sukcesu. Nie mogłam jej nie kupić i nie przeczytać. Piszę dlaczego.

dsc_4162a-custom

Jedna z moich branżowych ikon wydaje książkę, w której opisuje swój sposób na odniesiony sukces - to doskonałe źródło wiedzy dla maniaczki tworzenia w sieci, jak ja.

Zawody kreatywne, jakim jest m.in. prowadzenie bloga, wymagają ciągłych bodźców. Osobiście mając nieograniczoną potrzebę czerpania inspiracji dla własnego zawodowego rozwoju - nie przechodzę obojętnie przy żadnych branżowych materiałach. Dla mnie książki pisane przez ludzi z internetu to nic innego jak literatura branżowa, literatura motywacyjna. Ubrana często w przyjazną i bardzo przystępną do analizy formę.

Doświadczenia ludzi, którzy są kilka szczebli nad nami, bez znaczenia w jakiej branży działamy i co chcemy osiągnąć - motywują. Nie bez powodu - ludzie sukcesu czytają biografie innych ludzi sukcesu.

"Zdarza się, że mniej lub bardziej świadomie modyfikujemy swoje zachowania, patrząc na zachowania osób dla nas ważnych. Dzięki temu zjawisku jednostki, a nawet całe społeczeństwa, uczą się, powielając sprawdzone metody działania, oszczędzając czas i energię, zapewniając sobie równocześnie dużą skuteczność. Nie trzeba bowiem po raz kolejny wyważać otwartych drzwi, kiedy mamy możliwość wprowadzić w życie sprawdzone sposoby postępowania." - Maja Wilczyńska, Małgorzata Nowak, Jolanta Kućka, Joanna Sawicka, Katarzyna Sztajerwald "Moc coachingu. Poznaj narzędzia rozwijające umiejętności i kompetencje osobiste" .

Wiem, że biznesy związane z blogami, mediami społecznościowymi nie są jeszcze traktowane zupełnie poważnie, ciągle wzbudzają wiele skrajnych emocji. Chyba są za młode, żeby dorobić się szacunku. Dlatego wszelkie papierowe publikacje internetowych influencerów wzbudzają nieprzerwane dyskusje, często nie są przyjmowane jako poważne i wartościowe.

Będę stawać w ich obronie. Te książki nie konkurują z literaturą klasyczną, poziom wydawnictw nie został obniżony wraz z rozwojem internetu, a urozmaicony. Zapewne - nie pożyczę tej książki swojej Babci, bo się w niej nie odnajdzie, ale każdej młodej, kreatywnej, wrażliwej na doznania estetyczne, zaprzyjaźnionej z internetem osobie - ta książka będzie się podobać. To pięknie wydany album wzbogacony praktycznymi biznesowymi radami, z technicznym instruktażem dla influencera. Tego z ambicjami na pracę zawodową w branży i tego, który dla siebie dopieszcza swój zmysł artystyczny. Mamy świetne czasy, kiedy do wytwarzania sztuki nie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i wykształcenie, kiedy sztukę można wytwarzać telefonem, kiedy artystą/specjalistą stajemy się wtedy, gdy się nim tak nazwiemy.

Aimee Song jest artystką tworzącą zdjęcia telefonem na instagramie. Dla mnie piękno tych zdjęć porusza takie same emocje, jak prace profesjonalnych fotografów z drogim sprzętem. Świadomość, że narzędzia do kreatywnej działalności mam w zasięgu ręki - bardzo mnie motywuje!

Jeśli chcecie świadomie budować markę osobistą w sieci, założyć swoje portfolio, zdobywać zasięg dla biznesu, nauczyć się tworzyć, lepiej planować i organizować, aż w końcu zarabiać w internecie - to przeczytajcie książkę Aimee, która omawia to wszystko na przykładzie Instagrama.

Do zawodowego poziomu można doprowadzić w naszych czasach nawet robienie zdjęć telefonem - przecież to cudowne! :)

dsc_4525a-custom

dsc_4516a-custom

dsc_4533a-custom

dsc_4172a-custom