Shades of grey

Sezon na krótkie spodenki, sukienki noszone na gołą skórę, topy odsłaniające ramiona i sandałki został u mnie oficjalne zamknięty. Z dna szafy wyjęłam już swój ulubiony wełniany płaszcz. A to jednoznaczny sygnał, że zaczęłam celebrować jesień. Lada chwila dokonam inwentaryzacji swoich odzieżowych zasobów na tę porę roku - wyprzedam elementy, które przestałam kochać, postaram się uzupełnić bazy, przeanalizuję i zinterpretuję bieżące trendy po swojemu.

Względnie ciepły wrzesień i październik pozwalają na zaprzyjaźnianie się z warstwami, jednak nie wywierają na nas żadnych presji. To czas kiedy można nosić płócienne trampki bez obawy o zmarznięte stopy i bawełniany podkoszulek bezpośrednio pod wełnianym płaszczem czy skórzaną kurtką. Jesień sprzyja kreatywnemu ubieraniu, daje wachlarz alternatyw - pozwala główkować nad łączeniem przeróżnych elementów, oddaje do dyspozycji składowe garderoby niedostępne latem: ciepłe szale, wełniane swetry i okrycia wierzchnie.

W moim życiu wszystko, co zapewnia mi poczucie ciepła, wprowadza przytulną aurę, dba o komfort - jest szczególnie doceniane (nawet jeśli to tylko gruby sweter z golfem czy herbata z miodem).

Tymczasem, dążąc niezmiennie do doskonałego składu w szafie - skupiam się na swoich klasykach, nie rozpraszam się przerysowanymi formami, otaczam się nudnymi fasonami i kolorami. Jest bezpiecznie i wygodnie. Normcore.

Marta Guzowska normcore

Grand Theatre Poznań Marta Guzowska

torba z frędzlami Marta Guzowska

wełniany płaszcz Massimo Dutti Marta Guzowska

szary płaszcz stylizacja Marta Guzowska

IMG_4932

IMG_4933

IMG_4936

jesienny outfit Marta Guzowska

IMG_4956

IMG_4949

IMG_4974

IMG_4969

Marta Guzowska normcoreboyfriend's jeans: Medicine  | wełniany płaszcz: Massimo Dutti (ubiegłoroczna kolekcja) | tshirt: Diverse | trampki: Vans (z wyprzedaży w Heavy Duty, czarne dostępne tutaj: link) | torebka: Badura

Zdjęcia: Zuzia Garsztka chromaticstudio.pl