zwykłość

Dni zupełnie zwyczajne, niespieszne, nieskomplikowane to ostatnio moje ulubione. Lubię, kiedy kalendarz nie wypełnia się zajętymi godzinami, a ja mogę oddawać się rzeczom absolutnie prostym, w towarzystwie ludzi najważniejszych. Najwięcej takiego czasu rozbija się oczywiście wokół weekendów i to je wynoszę na piedestał. Im jestem starsza, tym więcej wartości widzę w prostocie, tym bardziej nie chcę nigdzie pędzić, tym prostsze cieszą mnie zajęcia.

W weekendy mam czas na wzmożone myślenie i marzenia. Wychodzimy wtedy na spacery, jemy gofry, spotykamy się z Rodziną, gramy w planszówki, jeździmy na rolkach i rowerze, bawimy się ze zwierzętami, dopieszczamy dom, czytamy, długo śpimy, pijemy kawę w odświętnych filiżankach... Wtedy mamy wszystko!

Poniżej kilka kadrów z minionego, przykładowego, ale bardzo obrazowego, wolnego dnia.

W minioną sobotę zaaranżowałam nowy wystrój ściany w mieszkaniu. Później wystrojona w luźną piżamową koszulę, skórzane baletki i najwygodniejsze mum jeans przespacerowałam okolicę domu. Tu akurat trafiło na trasę pod toruńskim mostem. Popołudnie spędziliśmy u mojej siostry ze Scrabblami i jej zwierzętami, zmiękczającymi naszą wrażliwość do maksimum. Żadem poradnik psychologiczno-motywacyjny nie podsunął mi lepszych przepisów na odstresowanie i generowanie szczerych uśmiechów, jak proste, niewymuszone, ulubione czynności, powtarzane cyklicznie.

Marta Guzowska_lifestyle blog_aranżacja ściany_kaktusy_grafiki botaniczne Margo HupertSą dni, kiedy jestem z siebie naprawdę dumna! A przyczyna potrafi leżeć w najmniejszym osiągnięciu - tu nowa aranżacja ściany.

Marta Guzowska_lifestyle blog_czarne skórzane baleriny COSSą dni, kiedy moich brzydkich mięciutkich baletek nie zamieniłabym na żadne szpilki z półki premium.

Marta Guzowska_lifestyle blog_nowy most w Toruniu perspektywa z dołu

photofacefun_com_1471945418Są dni, kiedy piękno da się dostrzec nawet pod mostem...

Marta Guzowska_lifestyle blog_błękitne niebo_niebieskie nieboSą dni, kiedy oprócz błękitnego nieba...

Marta Guzowska_lifestyle blog_szybki kokSą dni, kiedy włosy układają się lepiej niż zwykle.

Marta Guzowska_lifestyle blog_torebka Zofia Chylak pyton

Marta Guzowska_lifestyle blog_czarne dodatki w stylizacji

Marta Guzowska_lifestyle blog_scrabbleSą dni, kiedy szczyt możliwości intelektualnych, to ułożenie sześcioliterowego słowa w Scrabblach...

Marta Guzowska_lifestyle blog_zdjęcie kota BazylSą dni, kiedy wychodzi się fatalnie na wszystkich zdjęciach i nie ma to żadnego znaczenia.

Marta Guzowska_lifestyle blog_szczeniak3

Marta Guzowska_lifestyle blog_szczeniak2Są dni, kiedy to mały kundelek staje się gwiazdą twojego własnego bloga...

Marta Guzowska_lifestyle blog_szczeniak1Są dni, kiedy serce marzy tylko o własnym szczeniaku do kochania.

Marta Guzowska_lifestyle blog_zachód słońcaSą dni, kiedy uwielbieniu jakości zupełnie nie przeszkadza zdjęcie zrobione przez brudną szybę samochodu telefonem...

Tego rodzaju beztroskich, nieproblematycznych dni życzę nam wszystkim, codziennie.

mom jeans H&M | koszula COS | baleriny COS | torba Zofia Chylak